27 października 2014 12:24 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJĄ Z KOMENDY POLICJI W MAŁOGOSZCZU

27 października br. (poniedziałek) przedszkolaków po raz drugi odwiedzili policjanci z Komendy Policji w Małogoszczu. Dzielnicowy Marek Żarski oraz sierżant sztabowy Łukasz Gierczak -  przewodnik psa policyjnego o imieniu Bongo, który przeprowadził pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Udzielił dzieciom wskazówek, jak zachować się, gdy zaatakuje groźny pies. Podczas wrześniowego spotkania dzielnicowy rozmawiał z dziećmi nt; prawidłowych, racjonalnych zachowań w różnych niebezpiecznych sytuacjach zagrażających ich  życiu i zdrowiu. Mowa była o bezpiecznym miejscu do zabawy, zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, jak zachować się w sytuacji, gdy zaczepi nas ktoś obcy. Przypomniał o konieczności noszenia ubrań lub obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym zainteresowaniem wśród maluchów cieszyły się opowieści o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego.

Zdjęcia: