21 listopada 2014 14:10 | Aktualności

WYCIECZKA DO ZAKŁADU DECORA W MIECHOWIE

W dniu 21.11.2014 roku przedszkolaki odbyły wycieczkę do Zakładu DECORA w Miechowie.

Zajęcia plastyczne zostały połączone ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe wykonywane  i ozdabiane są ręcznie. I nie jest to wcale łatwa praca. Dzieci poznały proces powstawania szklanego cacka, od projektowania, formowania, srebrzenia i misternego ozdabiania.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci malowały bombki pod opieką Pań dekoratorek oraz towarzyszących rodziców.

Swoje „małe dzieła sztuki” dodatkowo ozdabiały brokatem, przez co stawały się jeszcze piękniejsze. Stworzenie własnej, jedynej i niepowtarzalnej bombki dla każdego dziecka było fascynujące. Przedszkolaki zabrały swoje misternie wykonane bombki do domu i na pewno każde zawiesi ją na swojej choince.

Zdjęcia: